CAMPFIRE AUDIO – Wprowadza dwie nowesłuchawki – Atlas i Comet

CAMPFIRE AUDIO – Wprowadza dwie nowesłuchawki – Atlas i Comet

Amerykański producent Campfire Audio wprowadził właśnie do sprzedaży dwie nowe konstrukcje słuchawek dla wymagających słuchaczy. Atlas to modelnajdroższy obecnie w ofercie producenta, natomiast Comet jest najtańszym reprezentantem. Pomimo ogromnej różnicy w cenie obydwa modele oferują świetny dźwięk i wysoką jakość wykonania

Campfire Audio Atlas i Comet reprezentują wysoki kunszt produkcji oraz pieczołowitą dbałości o brzmienie. Poniżej charakterystyczne cechy obydwu słuchawek oraz jak wygląda ich proces produkcji.

page1image1780992page1image1761504

 

Obudowa z wysokiej jakości stali nierdzewnej

Nasze nowe obudowy powstają dzięki zastosowaniu zaawansowanejtechnologii kucia matrycowego, aby później zostać dokładnie obrobione za pomocą maszyn CNC. Następne są ręcznie polerowane aż do uzyskania efektu lustra. Trwałość takich obudów daje w codziennym zastosowaniu spokój ducha na wiele lat. Każdapojedyncza słuchawka jest składana ręcznie w naszym zakładzie przez wysoce wykwalifikowanych specjalistów.

Zastosowanie unikalnych technologii w przetwornikach

Campfire Audio jest firmą znaną z produkcji słuchawek o bardzo unikalnej sygnaturze dźwiękowej. Każda ze słuchawek jest pieczołowicie dostrajana, aby osiągnąć konkretną charakterystykę odtwarzania. Zarówno model Atlas, jak i Cometposiadają nowe, customowe konstrukcje przetworników.

„Comet wykorzystuje wentylowany i pełnozakresowy przetwornik armaturowy.Dostarcza brzmienie, które oferuje zarówno czytelne i rześkie odtworzenie werbli, jak i dynamiczne przekazanie uderzenia perkusji”.

„Atlas rozszerza nasz firmowy przetwornik ADLC aż do rozmiaru 10mm, co czyni tesłuchawki pełnozakresowym bolidem”.

Trójwymiarowo modelowane strojenie akustyczne

Uzupełniając nasze firmowe rozwiązania w zakresie konstrukcji przetworników w słuchawkach, Campfire Audio wytycza szlaki w modelowaniu akustycznym 3D.

Nasza Dostrajana Akustyczna Komora Rozszerzająca (Tuned Acoustic ExpansionChamberTM – TAEC) porzuca klasyczne rozwiązanie polegające na zastosowaniu małej tubki i tłumika. Dzięki temu możemy uzyskiwać strojenie, jakie pozbawione jest kompresji. A rezultatem tego jest to, że wysokie częstotliwości są otwarte, czytelne i mają doskonale rozciągniętą charakterystykę. Jest to unikalną i rozpoznawalną cechą słuchawek Campfire Audio.

Niedawno firma Campfire Audio wprowadziła nową technologię mającązastosowanie z przetwornikami dynamicznymi, którą nazwaliśmy Komorą StrojonąPolaryzacyjnie (Polarity Tuned ChamberTM). Modelowane w 3D komory strojące, które otaczają przetwornik umożliwiają uzyskanie optymalnych parametrów jego pracy oraz bardzo precyzyjne kształtowanie charakterystyki.

Comet posiada technologię TAEC podczas gdy Atlas jest wyposażony w rozwiązanie „Polarity Tuned ChamberTM.

Unikalna produkcja niskoseryjna

Precyzyjny dobór każdego elementu składowego to tylko początek tego, w jaki sposób Campfire Audio dba o jakość wykonania Twoich słuchawek. Dbamy o detale na każdym etapie – od projektowania, poprzez dobór elementów, aż po ich ręczny montaż. Dzięki temu wszystkie nasze słuchawki to wartościowe i trwałe produkty, służące wiele lat.

Wysoki komfort i optymale rozmiary

Campfire Audio dba także o wygodę w codziennym użytkowaniu.Ergonomiczny kształt zarówno słuchawek Comet, jak i Atlas sprawia, że są łatwe i komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo dwustronna konstrukcja oznacza dwa warianty użytkowania. Wykończenie na wysoki połysk sprawia z kolei, że wyglądają po prostu świetnie. Co więcej, nasze obudowy są bardzo wytrzymałe i potrafią stawić czoła realiom codziennego, wieloletniego użytkowania.