DAC STACJONARNE 

Pokazuję 1 - 8 z 8 towarów

Przetworniki DAC stacjonarne

DAC jest to konwerter, który pozwana na zmianę sygnału cyfrowego w sygnał analogowy. W ten sposób możemy cieszyć się samym brzmieniem ulubionej muzyki z odtwarzaczy muzycznych w swoich głośnikach. DAC ma bowiem funkcję karty dźwiękowej, przejściówki, zamiennika sygnału, aby był on obsługiwany przez różne sprzęty. Zobacz więcej

Popularne pliki multimedialne zapisane w formacie mp3 bądź te zapisane na płycie audio CD mają sygnał cyfrowy. Taki sygnał (zero-jedynkowy) nie jest jednak obsługiwany przez różnego typu głośniki i inne urządzenia, które obsługują sygnał analogowy. DAC, czyli konwerter, przetwornik sygnału pomoże w zamianie źródła, aby muzyka poleciała z naszych głośników.

DAC stacjonarny jest niewielkim urządzeniem, które można położyć na biurku lub zaraz przy wzmacniaczu lub innym urządzeniu, które później będzie obsługiwać. Wystarczy tylko podłączyć go do źródła i zakończenia (głośnika), aby później słuchać muzyki cyfrowej w analogowych odbiornikach. Jest to bardzo prosty proces, który nie wymaga fachowej wiedzy, a jedynie doczytania instrukcji obsługi. Bardzo często też DAC pozwala wydobyć lepsze dźwięki, wszystko zależy od urządzenia oraz samego producenta, którego wybierzemy.
Zobacz mniej