DAC PRZENOŚNE 

Pokazuję 1 - 11 z 11 towarów

Przetworniki DAC przenośne

DAC pozwala na zmianę sygnału cyfrowego w postać analogową, aby można było daną piosenkę usłyszeć w głośnikach, które nie odtwarzają sygnału zero-jedynkowego. Tym samym mając piosenki w wersji mp3 lub płyty CD, to właśnie za pomocą DAC’a będziemy mogli cieszyć się dźwiękiem. Zobacz więcej

DAC to Digital to Analog Converter, czyli po polsku – przetwornik sygnały cyfrowego w analogowy i na odwrót. Bardzo często taki przetwornik jest już wbudowany w przenośne wzmacniacze, ale jeżeli nie został on zamontowany przy przejściu z odtwarzacza muzycznego do głośników, może się okazać, że z źródła nie popłynie żadna muzyka.

Dzieje się tak z powodu cyfrowego zapisu muzyki (format mp3 oraz audio), którego nie czytają same głośniki, które obsługują analogowe sygnały. Konwerter ten rozwiązuje ten problem, działając niczym karta muzyczna. Niekiedy taki DAC jest w stanie nawet poprawić jakość dźwięku, jednak to wszystko jest uzależnione od sprzętu, który wybierzemy. Konwertery są dostępne w wersji mobilnej – przenośnej, aby podłączyć w momencie, w którym jest potrzebny, jednak istnieją też stacjonarne odpowiedniki.
Zobacz mniej