Czy Samsung Galaxy S8 będzie bez złącza jack?

Czy Samsung Galaxy S8 będzie bez złącza jack?

Według najnowszych doniesień pochodzących z otoczenia inżynierów Samsunga, najnowszy, flagowy model Koreańskiego producenta, Samsung Galaxy S8 nie będzie posiadał złącza mini jack. Na podobne rozwiązanie zdecydowała się jako pierwsza amerykańska korporacja Apple wywołując tym samym poruszenie w świecie audio. Użytkownicy „nadgryzionego jabłka” mogą słuchać muzyki jedynie za pośrednictwem bezprzewodowych słuchawek lub stosując specjalną przejściówkę na złącze lightning.

W obu tych przypadkach, zastosowane słuchawki bluetooth mają gwarantować wysoką jakość dźwięku ale co za tym idzie, wysoką cenę.

Słuchawki prawdopodobnie nie będą dołączane do zestawu z telefonem, dlatego też należy przygotować się na niemały wydatek.

Samsung wprowadził już słuchawki o nazwie Gear Icon X których koszt to aż 899zł. Wbudowany pulsometr czy też odtwarzacz dźwięku mają zrekompensować wyczyszczenie portfela.

Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, będziemy strasznie zawiedzeni. Pomijając kwestię gotówki (która jest niezwykle ważna), mamy na uwadze układ audio z Samsung Galaxy S6 oraz S7. Pozwalał on na odtwarzanie muzyki w bardzo dobrej jakości, oraz wspierał wymagające słuchawki.

Czekamy niecierpliwie na premierę nowego smartfona od Samsunga i trzymamy kciuki, aby pozostawili to co najcenniejsze, czyli możliwość wyboru.

Pozdrawiamy!